YouNick inwestuje w ochronę środowiska

Dzięki wsparciu inwestora w połowie 2015 roku powstanie w Katowicach nowoczesny zakład produkcyjny wraz z magazynami i laboratorium kontroli jakości. Odbiorcami wytwarzanych z niezwykle taniego surowca produktów Cem-kolor będą przede wszystkim krajowi i zagraniczni producenci kostki brukowej. Powstanie spółki Cem-kolor to efekt współpracy doświadczonych specjalistów z branży chemicznej oraz budowlanej z parkiem technologicznym YouNick (dawniej Nickel Technology Park Poznań).
Zlokalizowany w Złotnikach pod Poznaniem park od ponad 4 lat, ze środków własnych oraz pochodzących z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, inwestuje w innowacyjne biznesy w sektorze IT i nowych technologii oraz w branży biotechnologicznej i medyczno-farmaceutycznej. Pomysł wykorzystania odpadów hutniczych do produkcji pigmentów to pierwszy projekt YouNick związany bezpośrednio z technologiami chroniącymi środowisko naturalne.
Opracowane przez specjalistów Cem-kolor know how pozwoli spółce na produkcję wyjątkowo korzystnych cenowo produktów. Dzięki zastosowaniu jako surowca odpadów hutniczych, w Katowicach powstaną pigmenty do betonu, które z powodzeniem będą mogły konkurować na krajowym i zagranicznym rynku hurtowym. Firma planuje produkować miesięcznie ok. 60 ton pigmentów i docelowo oferować je klientom w pełnej gamie kolorystycznej oraz w 3 postaciach: proszkowej, granulowanej oraz upłynnionej.
informacja: YouNick