I Forum o kształceniu ustawicznym

Tematem przewodnim Forum będzie kształcenie ustawiczne, a także zagadnienia powiązania edukacji zawodowej, zarówno młodzieży jak i dorosłych, z wymogami gospodarki oraz współdziałanie rynku pracy i edukacji. Podczas spotkania nastąpi też podpisanie Porozumień o przystąpieniu do Partnerstwa tych samorządów i instytucji, które wypełniły stosowne deklaracje. Koordynatorem działań jest Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu.
Podczas Forum przedstawione zostaną wyniki badań przeprowadzonych przez WUP w Poznaniu „Ocena sytuacji absolwentów szkół województwa wielkopolskiego rocznik 2010-2011 na rynku pracy” oraz „Monitoring zawodów deficytowych i nadwyżkowych w Wielkopolsce rok 2011″. O praktyce kształcenia zawodowego i ustawicznego w rzemiośle, problemach i trudnościach w Wielkopolsce mówić będzie przedstawiciel Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, o innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie kształcenia ustawicznego na przykładzie klastra edukacyjnego powie przedstawiciel Poznańskiego Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej.
Na koniec WUP w Poznaniu zaprezentuje inicjatywę zorganizowania „Dnia Kształcenia Ustawicznego w Wielkopolsce”, który odbędzie się w ostatnim kwartale tego roku. Podczas dyskusji wypracowany zostanie jego program i harmonogram.