Konkurs „Bezpieczny e-sklep”

Ocena sklepów będzie się składać, tym razem, z dwóch etapów. W pierwszym pod uwagę brane będą trzy główne czynniki: poprawność formalna oraz prawna stosowanych zapisów regulaminowych, sposób obsługi koszyka zamówień oraz zgodna z prawem ochrona danych osobowych. W drugim etapie Kapituła Konkursu oceni sklepy, które się do niego zakwalifikują, m.in. w zakresie czytelność strony internetowej oraz opisów oferowanych towarów, przejrzystości regulaminu sklepu czy stosowania zasad dobrych praktyk gospodarczych.
Udział w konkursie Bezpieczny eSklep jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.bezpiecznyesklep.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 stycznia 2012. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 15 marca 2012 roku.
W pierwszej edycji konkursu wzięło udział ponad 1400 internetowych sklepów z całego kraju.
Więcej na: www.bezpiecznyesklep.pl