II Dzień Poznańskiej Przedsiębiorczości
Poznański Lider Przedsiębiorczości

Nowy terminal kontenerowy w Gądkach

Ponad 1700 pociągów rocznie będzie obsługiwać nowy terminal kontenerowy w Gądkach koło Poznania. Terminal to wspólna inwestycja dwóch spółek: Polzug oraz Hamburger Hafen und Logistik AG.

Oddany właśnie do użytku terminal jest największym terminalem intermodalnym w Polsce. Terminal umożliwia obsługę pociągów kontenerowych jadących z niemieckich portów w Hamburgu i Bremerhaven. Jednocześnie na placu może być składowanych około 1.500 kontenerów. Inwestycja kosztowała 16 milionów euro.
W drugim etapie budowy powstaną kolejne tory oraz powiększony zostanie plac składowania. Dzięki temu będzie można tam składować nawet 5.600 kontenerów. Zakończenie prac przy II etapie planowane jest za 2-3 lata.

x

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.