Wolny prąd idzie w górę

Urząd Regulacji Energetyki zwolni wszystkie przedsiębiorstwa energetyczne posiadające koncesje na obrót energią elektryczną, w tym te posiadające jednocześnie koncesję na dystrybucję energii elektrycznej, z obowiązku przedkładania do zatwierdzania taryf cenowych na sprzedaż energii elektrycznej. Z obowiązku zatwierdzania taryf zostaną zwolnieni też sprzedawcy z urzędu.
Rynek dobrze przyjął zapowiedź o uwolnieniu cen, choć będzie to prawdopodobnie oznaczało wzrost cen. Analitycy oceniają, że teraz ceny detaliczne w Polsce z obecnego poziomu ok. 40 euro za 1 MWh będą rosły aż dojdą do europejskiego poziomu 55-60 euro za 1 MWh.