II Dzień Poznańskiej Przedsiębiorczości
Poznański Lider Przedsiębiorczości

Pozbud idzie na giełdę

Firma Pozbud z Lubonia szykuje się do debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pod koniec marca Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała prospekt emisyjny Pozbudu.

Z publicznej emisji akcji Pozbud zamierza pozyskać do 21,5 miliona złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na między innymi: rozwój zdolności produkcyjnych oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych.

Pozbud zajmuje się produkcją okien drewnianych, drewniano-aluminiowych i z PCV, produkcją drzwi zewnętrznych i wewnętrznych oraz bram garażowych. W bieżącym roku spółka ma zanotować ponad 41 milionów złotych przychodu oraz 3,5 miliona złotych zysku netto. W firmie pracuje około 70 osób.   

x

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.