Solaris walczy z kryzysem

Znana do tej pory z produkcji autobusów i – od niedawna – tramwajów firma Solaris próbuje wejść na nowy rynek. Solaris planuje uruchomienie produkcji wagonów metra oraz lekkiej kolejki szynowej. W najbliższym czasie zatrudnienie w firmie znajdzie co najmniej kilkanaście osób. Będą to przede wszystkim inżynierowie, monterzy oraz programiści.
W tej chwili w trzech zakładach firmy Solaris – w Bolechowie, Poznaniu i Środzie Wielkopolskiej – pracuje łącznie około 2 tysięcy osób.