Nowy burmistrz Swarzędza

Wybory burmistrza Swarzędza były konieczne po tym, jak jesienią dotychczasowa burmistrz Bożena Szydłowska zdobyła mandat poselski. Od kilku miesięcy gminą rządził Marek Baumgart, sekretarz gminy, który także wystartował w wyborach uzupełniających. Baumgart przegrał jednak wybory z Anną Tomicką.
Anna Tomicka pełniła już funkcję burmistrza Swarzędza w latach 2002-2006. Jako najważniejsze zadanie wymienia teraz udrożnienie układu komunikacyjnego Swarzędza.