Laureaci konkursu Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości

Poznański Lider Przedsiębiorczości jest pełnoletni. Mimo trwającej pandemii 18. edycja konkursu pokazała, że wielu przedsiębiorców poradziło sobie z kryzysem, a powiat poznański chciał ich docenić. W czwartek Jan Grabkowski, starosta powiatu poznańskiego, wręczył tytuły Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości najlepszym przedsiębiorcom w Metropolii Poznań. Uroczystość odbyła się w Bazarze – symbolu wielkopolskiej gospodarności i pracy organicznej.


W tym roku to prestiżowe wyróżnienie i statuetki trafiły do: w kategorii startup do naukowej spółki branży medycznej MNM Diagnostics Sp. z o.o., w kategorii mikroprzedsiębiorca do dystrybutora aparatury RTG firmy Medikol Healthcare Sp. z o.o., w kategorii mały przedsiębiorca do podmiotu Drewno Gamrat Grzegorz Marek, oferującego produkty z drewna, używane w budownictwie oraz w kategorii średni przedsiębiorca do producenta wysokiej jakości wyrobów poliuretanowych czyli Polychem Systems Sp. z o.o..

– Poznański Lider Przedsiębiorczości jest uznaną nagrodą w naszym regionie – podkreślali zgodnie laureaci 18. edycji konkursu. – Trudno nie wykorzystać takiej szansy. To wyróżnienie z pewnością zmotywuje nas do jeszcze cięższej pracy, a jednocześnie przyczyni się do promocji naszych produktów i usług.

Jan Grabkowski, starosta poznański nie ma wątpliwości, że statuetka Lidera może pomóc firmom w trudnych czasach. Starosta zaznaczył jednak, że sytuacja gospodarcza w naszym regionie jest niezmiennie dobra. Liczba przedsiębiorstw działających na terenie powiatu poznańskiego wzrosła i wyniosła w 2020 r. już ponad 68 tys. Powiat poznański, mimo trudnego czasu pandemii, jest wciąż prężnie rozwijającym się rynkiem pracy.

– Różnorodne działania promocyjne oraz możliwość poddania się ocenie przez fachowców z Grant Thornton z pewnością będzie dla wyróżnionych dużym wsparciem w utrzymaniu dotychczasowej pozycji na rynku – mówił Jan Grabkowski. – A otrzymane nagrody, w tym między innymi studia podyplomowe, pozwolą na podniesienie kwalifikacji pracowników tych firm.

Różnorodne działania promocyjne oraz możliwość poddania się ocenie przez fachowców z Grant Thornton z pewnością będzie dla wyróżnionych dużym wsparciem w utrzymaniu dotychczasowej pozycji na rynku – mówił Jan Grabkowski

W dotychczasowych osiemnastu edycjach konkursu udział wzięło łącznie blisko 900 firm z Poznania oraz powiatu poznańskiego. Oprócz prestiżowego tytułu zwycięzcy otrzymują atrakcyjne nagrody, czyli bezpłatne studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, bezpłatne studia i szkolenia na Politechnice Poznańskiej, obsługę rachunków bankowych na specjalnych warunkach przez PKO BP, bezpłatne stoiska na MTP, bezpłatny pakiet ogłoszeń o pracę na portalu Flexi.pl, bezpłatny staż w Uczelnianym Centrum Innowacji i Transferu Technologii UAM, pakiet profesjonalnych usług doradczo-szkoleniowych oraz wsparcie merytoryczne i infrastrukturalne w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM oraz warsztat kreatywny dla właścicieli i kadry menadżerskiej ufundowany przez Grant Thornton.

Organizatorem aktualnej edycji bezpłatnego konkursu był powiat poznański. Zgłaszać mogły się firmy z terenu Metropolii Poznań (Poznania, powiatu poznańskiego, a także podmioty ze Śremu, Szamotuł, Obornik i Skoków). Każde startujące przedsiębiorstwo musiało poddać się wnikliwej ocenie merytorycznej. Od kilku lat jest ona prowadzona przez ekspertów Grant Thornton, który ma ugruntowaną pozycję na rynku usług doradczych w Polsce.

– Pomimo trudnej sytuacji dla prowadzenia działalności gospodarczej wynikającej z pandemii, firmy, które przesłały wnioski do konkursu reprezentują wysoki poziom, a niektóre mają ciekawe nowe inicjatywy na rozwój biznesu – komentuje Mariusz Maik, z Grant Thornton, partnera merytorycznego konkursu. W kapitule konkursu oprócz samorządowców zasiedli także naukowcy, przedsiębiorcy i bankowcy. W ocenie liczyły się m.in. sukcesy na rynku, ciekawa oferta, wykorzystywane innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, a także czy działalność jest przyjazna ludziom i środowisku.

Konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców oraz startupów z terenu Metropolii Poznań. Oto Liderzy 18. edycji konkursu:

Kategoria: Startup
Lider: MNM Diagnostics Sp. z o.o.

To naukowy start-up, którego misją i nadrzędnym celem jest umożliwienie Pacjentom onkologicznym przeprowadzenie do innowacyjnej i precyzyjnej diagnostyki całogenomowej. To najnowocześniejsza i najbardziej precyzyjna metoda, oparta na sekwencjonowaniu całego genomu guza pacjenta. Uzyskane dane pozwalają nie tylko na dokładną diagnostykę nowotworu, ale przede wszystkim na dobór najefektywniejszej metody terapeutycznej.

Wyróżnienie: KPMP Solutions Sp. z o.o.

MNM Diagnostics Sp. z o.o.

Kategoria Mikroprzedsiębiorca:
Lider: Medikol Healthcare Sp. z o.o.

Firma jest autoryzowanym dystrybutorem aparatury RTG – firm DRGEM oraz Samsung. W swojej ofercie posiada ucyfrowienie, aparaty mobilne RTG oraz aparaty stacjonarne z kolumna podłogową bądź zawieszeniem sufitowym. Ponadto zajmuje się kompleksowym projektowaniem i wyposażeniem pracowni RTG. O sobie mówią „Ciągłe dążenie do perfekcji, zaangażowanie oraz pasja z jaką wykonujemy naszą prace są elementami wyróżniającymi Medikol na polskim rynku serwisu aparatury medycznej”.

Wyróżnienia: „HMC Internet Solutions" Marcin Hankiewicz, 3Mindset Sp. z o.o., Arbatech Sp. z o.o.

Medikol Healthcare Sp. z o.o.

Kategoria Mały Przedsiębiorca:
Lider: Drewno Gamrat Grzegorz Marek

Firma od 2004 roku zajmuje się sprzedażą najlepszych wyrobów z drewna stosowanych w budownictwie i branży meblowej. Jest cenionym partnerem w branży, a dzięki ogromnemu doświadczeniu bardzo szybko potrafi zrealizować każde zamówienie. Oferuje zawsze szybką i kompleksową obsługę Klienta, najwyższą jakość oferowanych produktów. W sprzedaży mają między innymi boazerie, elementy konstrukcyjne, deski tarasowe i dużo, dużo więcej.

Wyróżnienia: SEMPIRE Sp. z o.o. Sp. k., Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju Sp. z o.o. Sp. k.

Drewno Gamrat Grzegorz Marek

Kategoria Średni Przedsiębiorca:
Lider: Polychem Systems Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo istnieje od 1982 roku. Jest jedną z czołowych firm wytwarzających wysokiej jakości wyroby poliuretanowe. Elastyczność i dynamizm oferty, idące nierozłącznie w parze z wysoką jakością produktów, pozwoliły firmie na zaistnienie w branży budowlanej, automotive, obuwniczej, górniczej i pozyskanie partnerów handlowych nie tylko na rodzimym rynku krajowym, ale i w Europie oraz innych zakątkach świata.

Wyróżnienia: Zakłady Usługowe Zachód Sp. z o.o., FIBAR Group S.A., Fabryka Armatur "Swarzędz" Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej PIOTROWSKI Sp. z o.o.

Polychem Systems Sp. z o.o.

Laureaci XVIII konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości

Retransmisję gali XVIII edycji konkursu można objerzeć w serwisie YouTube: