25 tysięcy na 25-lecie

W maju z linii produkcyjnej wyjechał 25 000. autobus wyprodukowany w fabryce Solaris w podpoznańskim Bolechowie. Jednocześnie firma obchodziła 25. rocznicę premiery marki Urbino.

Dla swoich klientów firma produkuje autobusy z napędem wodorowym, elektrycznym, hybrydowym, CNG i spalinowym oraz trolejbusy. Jeżdżą w taborach przewoźników z ponad 850 miast w 32 krajach. Jubileuszowym autobusem okazał się 12-metrowy Solaris 12- Urbino electric dla przewoźnika z Mediolanu. Pierwszy niskopodłogowy autobus miejski Solaris Urbino został zaprezentowany przed publicznością 26 maja 1999 roku, na targach motoryzacyjnych w Poznaniu.

W ubiegłym roku udział w sprzedaży i produkcji pojazdów nisko- i zeroemisyjnych przekroczył 80%. Dane te stanowią doskonałe odzwierciedlenie tempa zmian w transporcie publicznym w całej Europie. Firma sukcesywnie rozbudowuje swoje zasoby produkcyjne o kolejne hale i stanowiska dla autobusów elektrycznych i wodorowych, doskonaląc rozwiązania bezemisyjne. W planach wejście na rynek transportowy Ameryki Północnej.