Wielkopolski biznes: kierunek Azja 2020. Kambodża - rynek z potencjałem konferencja online

Wielkopolski Fundusz Rozwoju zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Wielkopolski biznes: kierunek Azja 2020”. Tym razem tematem spotkania będzie Kambodża, jeden z najszybciej rozwijających się krajów Azji. Spotkanie odbędzie się 11 grudnia (godz. 9-11.30).

Zgodnie z danymi przedstawianymi przez Bank Światowy gospodarka Kambodży w ostatnich dwóch dekadach rosła w tempie średnio 7,7% PKB rocznie, co plasuje ją na 6. pozycji wśród najszybciej rozwijających się gospodarek świata. Pierwsi polscy przedsiębiorcy działają już z sukcesem na khmerskim rynku i to nie tylko w branży turystycznej, która w związku z pandemią przeżywa teraz cięższe czasy, ale też gastronomicznej, meblowej czy budowlanej – tu z kolei nie widać spowolnienia, projekty mieszkaniowe w Phnom Penh idą pełną parą.
W spotkaniu wezmą udział:
Bora Samheng – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Handlu Królestwa Kambodży, Tassilo Brinzer – Prezes EuroCham Cambodia i Denis Sainte-Marie – Dyrektor Zarządzający EuroCham Cambodia, instytucji powstałej w celu promowania interesów europejskich firm działających w Kambodży i ułatwiającej wejście na tamtejszy rynek.
Komplet informacji
Zdjęcie: plakat promujący spotkanie