We wrześniu Kongres Firm Rodzinnych

W dniach 2 i 3 września we Wrocławiu w formule hybrydowej planowany jest IV Kongres Firm Rodzinnych. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Gotowi na jutro”.

Jak podali organizatorzy, Kongres Firm Rodzinnych to dwudniowe spotkanie przedsiębiorców rodzinnych z przedstawicielami środowiska biznesowego, samorządowego i akademickiego. Jest to jedno z największych w Polsce wydarzenie adresowana do osób prowadzących firmy rodzinne, przyszłych sukcesorów oraz pracowników tych firm.

"Kryzys wywołany koronawirusem, nie będzie pierwszym, z którym przyszło zmagać się firmom rodzinnym. Z dotychczasowymi potrafiły sobie skutecznie poradzić. Podobnie może być z obecnym, jeżeli aktualną sytuację nie będzie się postrzegać jedynie w kategoriach zapaści i nieszczęścia, a też jako okazję do zmian, impuls do stworzenia nowych koncepcji rozwoju – opartych na innych założeniach, na innych zasobach, innych celach" - podali organizatorzy kongresu.

IV Kongres Firm Rodzinnych poświęcony ma być "tej twórczej perspektywie, najlepiej przystającej do specyfiki biznesów rodzinnych".

"Nie odejdziemy od podsumowań i wskazania prostych rozwiązań naprawczych, ale naszą uwagę skupimy na wyciąganiu lekcji z obecnej sytuacji. Wskażemy na przykłady reorientacji biznesowej, na nowe koncepcje zarządzania, na modele współpracy i współdziałania, na oczekiwania i nowe potrzeby rynku – klientów i pracowników".

Udział w Kongresie jest bezpłatny, jednak nie warto zwlekać z zapisem, ponieważ liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona. Zapisy prowadzone są przez stronę kongresową.