Forum Biznesu - Tadżykistan

Krajowa Izba Gospodarcza oraz Izba Handlowo-Przemysłowa Republiki Tadżykistanu we współpracy z Ambasadą Tadżykistanu z siedzibą w Berlinie i wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii organizują Forum Biznesu Tadżykistan – Polska. Spotkanie w formule on-line odbędzie się 25 listopada.

Organizatorzy spotkania poinformowali, że podczas forum zaprezentowana zostanie charakterystyka gospodarki Tadżykistanu i możliwości inwestycyjne z uwzględnianiem mechanizmów i ułatwień dla zagranicznych firm. Wskazane będą perspektywy wzajemnej współpracy handlowo-inwestycyjnej, w tym priorytetowe sektory oraz finansowe instrumenty wsparcia współpracy międzynarodowej.

Udział w Forum jest możliwy po uprzedniej rejestracji i wypełnieniu formularza zgłoszenia Rejestracja on line możliwa jest tutaj. Zapewnione będzie symultaniczne tłumaczenie polsko-rosyjskie.

Jak podali organizatorzy wydarzenia, Tadżykistan pozostaje partnerem Polski w Azji Centralnej, zarówno w sferze polityki międzynarodowej, jak i w ujęciu regionalnym. Prowadzona aktualnie strategia rządowa Tadżykistanu, zmierza do ukierunkowania działań m.in. na rzecz przyciągania inwestycji zagranicznych.

źródło: KIG