Współpraca z Flandrią

Podczas spotkania dyskutowano głównie o negocjacji nowego programu współpracy między Flandrią a Rzeczpospolitą Polską. Umowa będzie zawierała osobny rozdział o współpracę z Wielkopolską.
Pan Haverbeke wskazał obszary współpracy, które można by umieścić w programie, między innymi: rozwój MSP, budowa klastrów, inkubatory przedsiębiorczości, logistyka, ochrona środowiska oraz przedsięwzięcia kulturalne.
Ze strony Samorządu Województwa Wielkopolskiego wyszła m.in. propozycja współpracy w zakresie kultury oraz przedsiębiorczości, w tym zagadnienia związane z innowacyjnością, MSP oraz tworzeniem sieci między sektorem gospodarczym, naukowym i administracji publicznej.
Flandria (nid.: Vlaanderen) – jeden z trzech regionów federalnych Belgii. Położony jest w północnej części kraju i zamieszkany głównie przez ludność niderlandzkojęzyczną. Siedzibą parlamentu i rządu Flandrii jest Bruksela (leżąca poza obszarem regionu - w osobnym stołecznym regionie federalnym).
Informacja pochodzi z: www.wielkopolska.mw.gov.pl