Konkurs i-Wielkopolska Innowacyjni dla Wielkopolski

Znamy już laureatów tegorocznej edycji konkursu „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”. Wśród wyróżnionych jest firma GENXONE S. A. ze Złotnik.

Firma GENXONE s. a. ze Złotnik otrzyma wyróżnienie w kategorii „Inteligentne specjalizacje dla Wielkopolski” za projekt Nanobione – badanie mikrobionu jelitowego. Projekt Nanobione powstał w 2019 roku. Jego założeniem jest zaprojektowanie najbardziej efektywnych i wysokoprzepustowych badań mikrobioty jelitowej, które pozwolą na najbardziej szczegółową ocenę kondycji układu pokarmowego.
Poza firmą GENXONE w kategorii „Inteligentne specjalizacje dla Wielkopolski” nagrody otrzymają także:
DORA METAL Sp. z o. o. z Czarnkowa za komorę dezynfekującą, której działanie opiera się na cząsteczkach ozonu w technologii Ozone-Cleaner,
Fabryka Maszyn Spożywczych SPOMASZ Pleszew S.A. skonstruowała uniwersalną wyparkę do mas karmelarskich cukrowych i bezcukrowych.
Natomiast w kategorii „H2 Wielkopolska” wygrał H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o. o. z Poznania za pojazdy szynowe, w których silnik spalinowy został zastąpiony wodorowym układem zasilania.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w pierwszej połowie 2022.