Misja gospodarcza do Nigerii

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w misji gospodarczej do Nigerii w czerwcu 2022 r. Jej celem jest rozpoznanie możliwości współpracy na rynku nigeryjskim, przede wszystkim w branży rolno-spożywczej, w tym technologii dla rolnictwa, przemyśle spożywczym oraz w branży zielonych technologii.

Program misji przewiduje m.in. udział w Polsko-Nigeryjskim Forum Biznesu w Lagos, jak również udział w spotkaniach indywidualnych z wyselekcjonowanymi partnerami ze strony nigeryjskiej zgodnie z zainteresowaniem polskich firm uczestniczących w misji.

Zainteresowani udziałem w misji do Nigerii proszeni są o wstępną deklarację poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia do dnia 8 kwietnia 2022 celem przekazania dalszych szczegółowych informacji.

KIG podała, że Nigeria, z populacją ponad 200 mln i powierzchnią 923,768 km kw., jest największą gospodarką w Afryce zachodniej i drugą największą na kontynencie. Podstawą gospodarki Nigerii rolnictwo i wydobycie surowców (ropy). Nigeria posiada również znaczne ilości surowców naturalnych, w tym surowce krytyczne które są potrzebne do przeprowadzenia zielonej transformacji. Polskie firmy mają szansę odegrać znaczącą rolę jako dostawcy produktów i technologii, m.in. dla rolnictwa i przemysłu spożywczego oraz w sektorze zielonych technologii.

Więcej informacji tutaj.