W Pobiedziskach stawiają na inwestycje

Na inwestorów czeka tu ponad 200 ha gruntów. W Pobiedziskach powstanie nowy hotel i fabryka przetwórstwa pomidorów, terenami interesują się też inni znani przedsiębiorcy – pisze poniedziałkowe lokalne wydanie Gazety Wyborczej.

Władze gminy liczą, że za kilka lat wpływy do jej budżetu będą o 30-40 proc. wyższe niż w tej chwili. Jedno tylko otwarte niedawno Centrum Magazynowe w Bugaju, rozłożone na zaledwie 5 hektarach powierzchni, docelowo będzie płaciło gminie 250 tys. zł rocznie. W tej chwili korzysta jeszcze z gwarantowanych inwestorom ulg. Nowe tereny inwestycyjne powinny w dużej mierze rozwiązać problem około 20-procentowego - obecnie - bezrobocia w Gnieźnie.
Ponad 200 ha uzbrojonych gruntów pod inwestycje leży tuż pod Pobiedziskami przy drodze krajowej nr 5 - w Kocanowie i w Pomarzanowicach. To dwa wielkie pola, na których mogą stanąć magazyny, hale, a nawet największe zakłady przemysłowe. - Myślę, że to będzie przyszłość gospodarcza Pobiedzisk. Niebawem ruszymy z kampanią promocyjną. Wkrótce dla tych terenów będą mogły być wydawane pozwolenia na budowę - zapowiada burmistrz Michał Podsada.

Więcej na loklanych stronach Gazety Wyborczej