Swarzędz S.A. upada
Spółka Swarzędz Meble S.A. zostanie zlikwidowana. Zarząd ogłosił już, że za kilka tygodni postawi spółkę w stan likwidacji.
Spółka Swarzędz S.A. była jako jedna z pierwszych kilkanaście lat temu notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jej giełdowy żywot wkrótce się skończy.
Zarząd spółki chce wystąpić o jej likwidację. W komunikacie zarządu czytamy między innymi: „Zarząd Swarzędz Meble S.A. informuje, iż po dokonaniu bardzo szczegółowych analiz sytuacji rynkowej oraz sytuacji Spółki, a także możliwości dalszych działań, w tym kontynuowania działalności i osiągania pozytywnych efektów w przewidywalnej przyszłości, w dniu 30.01.2009 r. podjął decyzję o zwołaniu na dzień 10 marca 2009 r. Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w celu podjęcia uchwały o rozwiązaniu Spółki po przeprowadzeniu jej likwidacji”.
Po publikacji komunikatu giełdowe notowania akcji spółki gwałtownie spadły. W poniedziałek, po niecałych czterech godzinach notowań akcje Swarzędz S.A. traciły już ponad 50%.