Wystartował Impact’22

W środę w Poznaniu rozpoczął się Impact'22 - prestiżowe wydarzenie gospodarczo-technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej. W każdej edycji udział biorą topowi managerowie z największych globalnych firm, decydenci polityczni, regulatorzy, wybitni naukowcy, światowej klasy eksperci oraz mówcy.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji wydarzenia odbywającego się na Międzynarodowych Targach Poznańskich był Yuval Noah Harari autor światowego bestsellera “Sapiens. Od zwierząt do bogów”. Podczas swojego wystąpienia pytał, czy jako społeczeństwo jesteśmy w punkcie zwrotnym; czy wchodzimy w nową erę wojny, biedy i chorób.

"Od zakończenia zimnej wojny żyliśmy w czasie prosperity. Choć głód zabija dziś mniej ludzi niż otyłość, a choroby zakaźne mniej ludzi niż starość, ciągle są tacy, którzy fantazjują o jakimś dawnym złotym wieku. A ludzkość nigdy nie była w lepszej kondycji niż na początku 21 wieku" – podkreślał.

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca, który otworzył tegoroczny Impact zachęcił wszystkich do inwestowania w Ukrainie, planowania tu swojego biznesu i korzystania z pracy i usług Ukraińców, którzy są tu w Polsce.

Gości kongresu powitał też marszałek wielkopolski Marek Woźniak. "To dobre miejsce na spotkanie na rozmowę europejskiej wspólnoty. Słowo wspólnota powinna nam towarzyszyć w myśleniu o przyszłości świata. Tylko wspólnotowo możemy rozwiązać największe stojące teraz przed nami problemy "– mówił.

Podobnie, jak i w ubiegłym roku, na scenie stanął także premier Mateusz Morawiecki. Jak mówił, beneficjentem wysokiej inflacji jest dziś sektor bankowy. 

Przy okazji Impact odbywa się szereg wydarzeń towarzyszących, a wśród nich okrągłe stoły branżowe, warsztaty biznesowe oraz koktajle networkingowe.